KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia NAUJA SVEIKATOS APSAUGOS ŠAKOS KOLEKTYVINĖ SUTARTIS
NAUJA SVEIKATOS APSAUGOS ŠAKOS KOLEKTYVINĖ SUTARTIS PDF Spausdinti El. paštas

2018-12-14 Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos šakos – Lietuvos sveikatos apsaugos profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Evelina Karalkevičienė pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos biudžetinio sektoriaus šakos kolektyvinę sutartį (toliau Sutartis).

Derybos dėl Sutarties vyko sudėtingai ir sunkiai dėl to, kad tai ne pirma šiais metais pasirašyta sveikatos sistemos šakos kolektyvinė sutartis. Derybos buvo sudėtingos ir dėl to, kad reikėjo taisyti kitų profesinių sąjungų jau padarytas principines klaidas pirmiau pasirašytoje šakos kolektyvinėje sutartyje, o tam 2018 m. jau nebuvo likę laiko. Anksčiau pasirašyta Sutartis nors ir vadinosi - Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvine sutartimi, tačiau tai iš esmės buvo ne šakos, bet sektorinė sutartis, kadangi joje buvo kategoriškai atsisakyta ją taikyti vadinamam sveikatos apsaugos biudžetiniam sektoriui. Susidarė situacija, kai sutartį pasirašiusios profesinės sąjungos savo nariams - didžiulei darbuotojų grupei, dirbantiems iš biudžeto finansuojamame sveikatos apsaugos sektoriuje, užkirto galimybę pasinaudoti kolektyvine sutartimi. Ši sutartis praktiškai neatstovavo ir didžiulio pagalbinio bei techninio personalo darbuotojų sektoriaus. Visa eilė šios sutarties nuostatų nauda darbuotojams buvo ginčytina, apie ką kalba faktas, kad „Solidarumas“ nors ir dalyvavo derybose, bet atsisakė šią sutartį pasirašyti.

Mes taip pat nesame patenkinti ir mūsų pasirašyta biudžetinio sektoriaus kolektyvine sutartimi pirmiausiai dėl to, kad deryboms 2018 metais nebuvo likę laiko, tačiau esminis jos privalumas yra tas, kad pradedant 2019 m., kas metai, vyks šios sutarties atnaujinamos derybos. Atnaujinta 2019 m. Šakos kolektyvinė sutartis turės atstovauti tiek viešą tiek biudžetinį sveikatos apsaugos sektorių ir visas darbuotojų - mūsų narių grupes.

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 18 svečius prisijungusius