KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia NACIONALINĖS DERYBOS
NACIONALINĖS DERYBOS PDF Spausdinti El. paštas

 

2018-10-02 Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje toliau vyko derybos dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties (toliau Sutarties) pasirašymo. Posėdžiui pirmininkavo Finansų ministerijos atstovas Edmundas Žilevičius. Derybose žodžiu galutinai suderinti visi principiniai derybinei klausimai. Pačiu artimiausiu metu Vyriausybės atstovai pateiks tekstinį susitarimų variantą profesinėms sąjungoms suderinimui. Nacionalinę kolektyvinę sutartį numatyta pasirašyti šio mėnesio 15-17 dienomis, grįžus iš užsienio Ministrui Pirmininkui S. Skverneliui.

Sutarties sudarymo derybose dalyvaujančio RJPS pirmininko Arvydo Dambrausko nuomone, svarbiausi sutarties momentai yra derybų subjekto – profesinės sąjungos nario įteisinimas praktikoje. Pavyzdžiui, Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos narys dirbantis iš biudžeto finansuojamam sektoriuje, sekančiais metais gaus vieną papildomą atostogų dieną lyginant su analoginiu darbuotoju ne profesinės sąjungos nariu. RJPS narys kuris mokosi, nepriklausomai kuriai RJPS „biudžetinei“ šakai priklauso, gaus papildomas ir papildomai apmokamas mokymosi atostogas. Vyriausybės atstovo parašas Sutartyje padės ir galutinį tašką „pamąstymams“ tiek šakų derybose, tiek įgyvendinant šakų kolektyvines sutartis įstaigose, dėl jų praktinio taikymo tik profesinių sąjungų nariams.

Malonu, kad Sutartyje pritarta ir nustatyta, kad derybos dėl Sutarties atnaujinimo ir papildymo privalo prasidėti kiekvienais metais pavasaryje. Šią nuostatą, priimtą Arvydo Dambrausko iniciatyva, RJPS laiko būtina ir taiko visų šakų kolektyvinėse derybose.


 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 42 svečius prisijungusius