KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia NAUJIENOS IŠ LR SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS
NAUJIENOS IŠ LR SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS PDF Spausdinti El. paštas

2018-10-01 SADM prasidėjo derybos, dėl Socialinių paslaugų šakos kolektyvinės sutarties papildymo. Susitikimo metu buvo išklausyti abiejų derybinių pusių pastebėjimai, lūkesčiai. Viceministras E. Bingelis ypatingą dėmesį skyrė Socialinių paslaugų šakos kolektyvinės sutarties vykdymo eigai. Buvo išklausytos darbuotojų atstovų pastabos, problemos, kadangi kai kurių SPC įstaigų, kurioms privaloma vykdyti minėtą sutartį, administracija, nesilaiko arba laikosi tik iš dalies sutartyje numatytų nuostatų. Primename, jog Kauno miesto Socialinių paslaugų centro administracijai, 2018-09-24 RJPS Pirmininkas A. Dambrauskas, išsiuntė įspėjamąjį raštą dėl šakos kolektyvinės sutarties nevykdymo. Jei per 10 d.d. sutartyje numatyti II Sk. 9 p. reikalavimai nebus įvykdyti, RJPS kreipsis į darbo ginčų komisiją su kolektyviniu ginču dėl teisės. Tačiau nepaisant kylančių nesklandumų, susijusių su šakos sutarties vykdymu, dauguma Profesinių sąjungų atstovų konstatavo faktą, jog sutartis yra vykdoma, taip pat, gausėja stojančiųjų į profesines sąjungas darbuotojų skaičius.

Atsižvelgiant į viceministro pageidavimą, Profesinių sąjungų atstovai, likę po derybų suderinti pozicijas, išsirinko vyriausiąjį derybininką, taip pat buvo susitarta, jog prioritetiniai derybų klausimai yra įstaigų, seniūnijų, kuriose dirba profesinių sąjungų nariai ir kurioms privaloma vykdyti Socialinių paslaugų šakos kolektyvinę sutartį, sąrašo papildymas. Kitu svarbiu derybiniu klausimu yra pareiginės algos pastoviosios dalies, pagal pareigybes ir jų lygius, koeficientų peržvalga ir nustatymas šakai. Tai reiškia, jog bus deramasi dėl visų soc. paslaugų sektoriuje dirbančiųjų, t.y. ne tik soc. darbuotojų, jų padėjėjų, bet ir dėl atvejo vadybininkų, psichologų, slaugytojų ir jų padėjėjų, individualios priežiūros specialistų, darbininkų, masažistų, asmeninių asistentų, užimtumo specialistų, dienos centro darbuotojų, valytojų ir kt. Darbuotojų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų dydžių lentelės (numatomos), artimiausiu metu bus paskelbtos tinklapyje.

Sekantis derybinis posėdis numatytas 2018-10-15. Iki jo bus intensyviai dirbama derinant darbuotojų atstovų pozicijas aukščiau išvardintais klausimais, bei pateikiant visą reikalingą informaciją SADM derybinei pusei.

Primename, kad Socialinių paslaugų šakos kolektyvinė sutartis galios tik Profesinių sąjungų nariams.

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 27 svečius prisijungusius