KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia PRIE VYRIAUSYBĖS PIKETAVO IR MAŽEIKIŠKIAI
PRIE VYRIAUSYBĖS PIKETAVO IR MAŽEIKIŠKIAI PDF Spausdinti El. paštas

Pirmadienį kartu su kultūros ir meno darbuotojais iš visos Lietuvos, protestavusiais dėl menkų algų ir nevykdomų pažadų, į sostinę važiavo ir mažeikiškiai – bibliotekininkai, kultūros darbuotojai, muziejininkai.

Atlyginimai kultūros ir meno darbuotojams nedidinti nuo 2016 metų ir yra mažiausi visame viešajame sektoriuje Lietuvoje, o vidutinis kultūros srities darbuotojų darbo užmokestis yra trečias mažiausias visoje Europos Sąjungoje (ES).

Prie Vyriausybės pirmadienį nuo vidurdienio iki pirmos valandos susirinko daugiau nei tūkstantis žmonių iš visos Lietuvos. Mažeikių grupėje – trisdešimt bibliotekininkų, muziejininkų, kultūros centrų ir jų padalinių darbuotojų.

Mažeikiškiai, dalyvavę protesto akcijoje pasakojo, kad kultūros ministrė trumpam pasirodė pradžioje, išsivedė mitingo organizatorių atstovus pasitarti. Baigiantis pietų laikui Liana Ruokytė – Jansson išėjo ir kreipėsi į piketuotojus. Kultūros ministrė pasakė, jog į kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio problemą bus žiūrima kompleksiškai, ir pažadėjo sieksianti, kad jau kitais metais kultūros darbuotojų algos padidėtų po 75 eurus.

Taip pat pažadėta, jog galutinis sprendimas dėl kultūros darbuotojų atlyginimų kėlimo bus pateiktas iki lapkričio 1 d.

Dėkojame Respublikinei jungtinei profesinei sąjungai už paramą.


Tekstas Alma Jasienė

Nuotraukos Vytauto Malūko

 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 40 svečius prisijungusius