KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia SKANDALINGA SUTARTIS
SKANDALINGA SUTARTIS PDF Spausdinti El. paštas

Galimai girdėjote naujienas apie pasirašytą skandalingą, naują, Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinę sutartį (toliau Sutartis). Skandalinga ne tik pati Sutartis, bet ir jos pats derybinis procesas bei pasirašymas. Nesinorėtų teikti, kad pažeidimus įtakojo vien tik absoliutus neišmanymas darbo teisės, ar galimai korupcinių įtakų pašalinis reiškinys. Manome, kad tai turėtų būti atskira, labai įdomi tema. Dabar apie pačią sutartį faktais. Pati sutartis neigia, kad ji apima visą šaką, teigdama apie jos netaikymą iš biudžeto finansuojamam sektoriui. Antra, Sutartis neskirta pagalbinių ir technikinių darbuotojų grupėms. Šioms grupės praktiškai ne tik negauna jokios naudos, bet jų sąlygos pabloginamos pažeidžiant interesų balanso principą. Pav. už 10 metų stažą gaunantiems 20 d. d. atostogų įstaigoje privalo būti pridedama 3 d. atostogų – Sutartis sumažina papildomas atostogas iki 1 d.. Sutartis taip pat mažina išmokas už kenksmingas ir pavojingas darbo sąlygas lyginant su prieš tai galiojusiomis. Sutartis įteisina pilnos materialinės atsakomybės taikymą ir t.t.

Skandalas - Sutartį atsisako pasirašyti net derybose dalyvavusi profesinė sąjunga. Tam pritaria ir medikų sąjūdis.

Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos šaka Lietuvos sveikatos apsaugos profesinių sąjungų federacija (toliau Federacija) siekia atstatyti teisę ir teisingumą, bei Tarptautinės teisės nuostatas dėl kolektyvinių derybų - nediskriminuoti atskirų sektorių, bei darbuotojų grupių, jų teisėje į kolektyvines derybas.  Federacija, atstovaudama diskriminuojamus ir ignoruojamus sektorius ir darbuotojų grupes, prisistatė Sveikatos apsaugos ministerijai, reikalaudama nedelsiant pradėti naujas šakos derybas dėl biudžetinio sektoriaus.

Federacija pasiruošusi tiek deryboms, tiek kolektyviniams veiksmams. Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga rems teisėtas Federacijos pastangas tiek žmogiškaisiais resursais, tiek streikų fondo lėšomis.

SUTARTIMI NEPATENKINTŲ IR PASIRUOŠUSIŲ KOLEKTYVIAI VEIKTI PROFESINIŲ SĄJUNGŲ ATSTOVŲ SUSITIKIMO MOMENTAS

 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 13 svečius prisijungusius