KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia NAUJIENA! ĮSIBĖGĖJA DERYBOS DĖL NACIONALINĖS KOLEKTYVINĖS SUTARTIES SUDARYMO IR PASIRAŠYMO
NAUJIENA! ĮSIBĖGĖJA DERYBOS DĖL NACIONALINĖS KOLEKTYVINĖS SUTARTIES SUDARYMO IR PASIRAŠYMO PDF Spausdinti El. paštas

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2018 m. balandžio 25 d. nutarimu Nr. 402 „Dėl įgaliojimų derėtis su profesinių sąjungų organizacijomis dėl nacionalinės kolektyvinės sutarties parengimo“ įgaliojo Lietuvos Respublikos ministerijas derėtis su profesinių sąjungų organizacijomis dėl nacionalinės kolektyvinės sutarties (toliau Nacionalinė sutartis) parengimo.

Darbo grupei, susidedančiai iš Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų, Sveikatos apsaugos, Kultūros, Švietimo ir Vidaus reikalų ministerijų atstovų nuo darbdavio pusės, pavesta derėtis su Respublikiniais profesinių sąjungų centrais dėl pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui 2019 metais nustatyti.

Pirmas posėdis buvo įvyko 2018 m. gegužės 15 d..

2018-07-10 d. vyko eilinis derybų etapas. Posėdžiui pirmininkauti buvo paskirtas Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas. Tiek šiame, tiek ankstesniuose posėdžiuose vyko diskusijos ir polemika dėl to ar padidintą pareiginės algos bazinį dydį (toliau Bazinį dydį) taikyti tik derybose dalyvaujančių Respublikinių profesinių sąjungų nariams ar visiems dirbantiesiems. Finansų ministerijos atstovo nuomone, neišsprendus šio klausimo negalima paskaičiuoti konkretų faktinio Bazinio dydžio padidinimą. Ankstesniuose posėdžiuose buvo svarstoma ar Bazinį dydį didinti tik profesinės sąjungos nariams - bet daug; ar visiems dirbantiesiems - bet po truputį. LPSK atstovas Artūras Černiauskas, laikėsi nuomonės, kad reikia didinti visiems. RJPS atstovas Arvydas Dambrauskas laikėsi priešingos nuomonės. Į protokolą buvo įtraukta A. Dambrausko pasiūlyta pozicija: atstatyti per krizę sumažintą bazinį dydį, bet tik profesinės sąjungos nariams. 2018-07-10 posėdyje toliau buvo ieškomas kompromisas ir nutarta derėtis toliau dėl Bazinio dydžio didinimo visiems, bet pritarta A. Dambrausko pozicijai profesinių sąjungų nariams nustatyti labai konkrečias: 13 atlyginimo, atostogų priedo ar kitokios formos išmokas. RJPS be kompromiso pasisakė prieš tai, kad išmokoms Nacionalinėje sutartyje nebūtų taikomos formuluotės esant galimybėms, ar panašiai, o būtų nustatyti konkretūs išmokų dydžiai pav.: minimalios mėnesinės algos dydžio išmoka.

Kitas Nacionalinės sutarties parengimo grupės posėdis numatytas rugsėjo 12 d..

Maloniai prašome teikti pasiūlymus dėl galimų išmokų formos ir dydžio, kurios būtų taikomos tik profesinių sąjungų nariams.

Primename, kad RJPS šakos yra pasirašiusios ar dalyvauja derybose dėl Socialinių paslaugų, Kultūros ir Sveikatos apsaugos šakų kolektyvinių sutarčių, kurios bus taikomos tik profesinės sąjungos nariams, sudarymo. RJPS pateiks šakų bei Nacionalinės sutarties deryboms naujų narių pareigybių sąrašus ir narių kiekį, reikalingą skaičiuojant papildomų lėšų poreikį. Įstojusiems po to kai papildomų lėšų poreikis kolektyvinių sutarčių vykdymui valstybės ir savivaldybių biudžetuose jau bus apskaičiuotas, papildomi išmokėjimai gali būti ir netaikomi.

Įstoti į Profesinę sąjungą galima susisiekus:

Rašykite el. paštą arvydas@tikra.lt, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ar skambinkite tel. 8 37 422 537, 8 674 47370.

 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 73 svečius prisijungusius