KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia ATSAKYMAS SOCIALINĖS SFEROS DARBUOTOJAMS
ATSAKYMAS SOCIALINĖS SFEROS DARBUOTOJAMS PDF Spausdinti El. paštas

 

Profesinė sąjunga gavo ir dabar gauna ypatingai daug užklausų iš savo narių, kokioje stadijoje yra Socialinių paslaugų šakos kolektyvinė sutartis (toliau Sutartis). Klausimuose skamba tiek nusivylimas ir abejonės, tiek reikalavimai nedelsiant organizuoti protesto akcijas bei imtis kolektyvinių veiksmų.

Kaip jau buvome informavę, Sutarties projektas jau seniai profesinių sąjungų ir Socialinės apsaugos ministerijos yra oficialiai suderintas. Norime pažymėti, kad tokia Sutartis yra pirmoji Lietuvos istorijoje, kuri artima Europos Sąjungos kolektyvinių derybų principams ir paruošta vadovaujantis naujo Darbo kodekso nuostatomis. Suprantama, kad tokia Sutartis - absoliuti naujovė Lietuvos biurokratijai, kadangi ji keičia ir laužo nusistovėjusius stereotipus, suteikia tikras, ir konkrečias garantijas profesinės sąjungos nariams, įveda į kasmetines derybas dėl atlyginimų didinimo, užtikrina ir padaro realų, o ne tariamą įstatymų vykdymą, bei realią ir lygiateisę socialinę partnerystę.

Sutarties svarbą ir reikšmingumą patvirtina tai kad, Ministras ne tik turi gauti LR Vyriausybės įgaliojimą pradėti tokias derybas, bet ir atskirą LRV įgaliojimą tokią Sutartį pasirašyti.

Norime nudžiuginti, kad šiuo metu gavome informaciją iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos:

„Esame suderinę viską darbine tvarka, tad tikimės, kad tuoj pat gausime jų teigiamą išvadą. Su LR Vyriausybės kanceliarija taip pat viską suderinome darbine tvarka. Tad laukiama išvados iš Finansų ministerijos ir teikiame įgaliojimo (Ministrui pasirašyti Sutartį - red. paaiškinimas) projektą LRV“.

Manome, kad Sutartis bus pasirašyta dienų bėgyje.

RJPS pirmininkas

Arvydas Dambrauskas

 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 65 svečius prisijungusius