KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia STATISTIKA
STATISTIKA PDF Spausdinti El. paštas

Galiojant senos redakcijos Darbo kodeksui, kai sutikimą atleisti iš darbo profesinės sąjungos (toliau PS) renkamo organo narį svarstydavo PS organas, iš Aukščiausio teismo (toliau AT) praktikos matome, kad teismai automatiškai naikindavo visus PS atsisakymus duoti sutikimą. Vienintelis atvejis AT praktikoje, kai PS nesutikimas skirti drausminę nuobaudą paliktas galioti, buvo Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos padalinio.

Kaip žinome naujas Darbo kodeksas įpareigoja darbdavį kreiptis sutikimo  atleisti iš darbo  PS renkamojo narį ne į profesinę sąjungą, bet į Valstybinę darbo inspekciją (toliau VDI). Neseniai vykusiame Lietuvos Trišalės Tarybos posėdyje VDI Lietuvos vyriausio inspektoriaus pavaduotojas pateikė statistiką apie VDI duotus sutikimus atleisti iš darbo PS renkamo organo narį per pirmąjį naujojo Darbo kodekso gyvavimo pusmetį. Pasirodo, kad visus darbdavių prašymus duoti sutikimą atleisti PS renkamo organo narį VDI patenkino, išskyrus vieną atvejį.

Maloniai, informuojame, kad gera RJPS praktika tęsiasi. Mūsų žiniomis, po RJPS teisininkų paaiškinimų, vienintelis paliktas dirbti buvo RJPS narys Petras Zuikis vieno iš mūsų profesinės sąjungos padalinio Kauno klinikose pirmininkas.

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 21 svečius prisijungusius