KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia PASITARIMAS PAS MINISTRĄ
PASITARIMAS PAS MINISTRĄ PDF Spausdinti El. paštas

2018-02-21 Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis buvo sukvietęs Lietuvos profesinių sąjungų atstovus į pasitarimą tema, kaip sustiprinti profesinių sąjungų derybines galias. Pasitarime dalyvavęs RJPS pirmininkas Arvydas Dambrauskas iš karto atkreipė dėmesį į konstruktyvumo trūkumus organizuojant susitikimą. Svarstomas klausimas nebuvo sukonkretintas, kadangi neaišku kurias derybines galias ruošiamasi stiprinti. Derybos, vadovaujantis Darbo kodeksu, apima įmonės, teritorijos, šakos bei nacionalinį lygmenį. A. Dambrausko nuomone derybinės galios poreikis ir jos stiprinimo galimybės reikalauja atskiro kiekvienu atveju, specifinio ir konkretaus, bei konstruktyvaus nagrinėjimo. Derybos skiriasi ir pramonės, biudžetiniame ir statutinių organizacijų sektoriuose. Ministras Linas Kukuraitis pritarė siūlymui dėl konkretumo  ir pažadėjo susitikimus tęsti.

Pasitarimo metu buvo, kaip ir tikėtasi, išsakyta daug galimai vienas kitam prieštaraujančių pasiūlymų. Susidarė nuomonė, kad daugiau buvo prašoma žuvies, o ne meškerės. Daugelis pasiūlymų buvo labai įdomūs, tačiau dalis jų, galimai juos realizavus, daugiau pakenktų nei padėtų profsąjunginiam judėjimui. Sakoma -  kartais gerais norais ir pragaras grindžiamas.

Į pasitarimą pavėlavęs LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas išsakė žinią, kad LPSK pradėjo derybas dėl nacionalinės kolektyvinės sutarties sudarymo. „Solidarumo“ pirmininkė Kristina Krupavičienė nusistebėjo, dėl tokių žingsnių slaptumo. Toliau savo informacijoje A. Černiauskas išsakė nuostatas, kad darbdavių organizacija pageidauja išplėsti vadinamos nacionalinės sutarties galiojimą ne tik LPSK nariams, bet ir visiems darbuotojams Lietuvos mastu (dabar šakos ir nacionalinė kolektyvinė sutartis galioja tik ją pasirašiusios profesinės sąjungos nariams). Čia nusistebėjimą ir susirūpinimą išreiškė RJPS pirmininkas Arvydas Dambrauskas, pateikęs visą eilę pavyzdžių kur LPSK organizacijos pasirašiusios kolektyvines sutartis: pvz. „Lietuvos geležinkeliai“ ir kitos, kurios, A. Dambrausko nuomone, blogina dirbančiųjų padėtį lyginant su ta padėtimi kurią nustato Darbo kodeksas. Tuo labiau, kad praeityje LPSK jau turėjo nemalonią praktiką su senu nacionaliniu susitarimu.


 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 13 svečius prisijungusius