KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia REIKALAUJAME RADIKALAUS MMA DIDINIMO!
REIKALAUJAME RADIKALAUS MMA DIDINIMO! PDF Spausdinti El. paštas

Kaip jau buvome minėję anksčiau RJPS pirmininkas Arvydas Dambrauskas, kaip Lietuvos trišalės tarybos (toliau LTT) narys  paprašė įtraukti į LTT darbotvarkę klausimą dėl MMA dydžio ir jo nustatymo metodikos. Arvydo Dambrausko nuomone, nustatant MMA yra grubiai pažeidžiama LR Konstitucija ir ratifikuotos Tarptautinės sutartys. LTT pirmininkas buvo pažadėjęs klausimo svarstymą įtraukti į darbotvarkę, tačiau vėliau pradėjo reikalauti skaičiavimų, metodikos ir pagrindimų. Visa tai buvo pateikta. Kodėl iš pradžių buvo lengvai sutikta įtraukti klausimo svarstymą, o po to kategoriškai atsisakinėjama ir reikalaujama net visų profesinių sąjungų atstovų LTT pritarimo? Mūsų nuomone vienintelis loginis to paaiškinimas – tikėtasi, kad A. Dambrausko teiginiai bus lengvai paneigti, pasityčiota iš nekompetencijos, tačiau pasirodė, kad kontro argumentų nerasta, Konstitucija ir Tarptautinės sutartys aiškiai ir realiai pažeidinėjamos. Dalis profesinių sąjungų atstovų LTT pradėjo elgtis keistai, atsisakinėjo, ir negalėjo motyvuoti savo atsisakymo, įtraukti MMA didinimo klausimą į darbotvarkę. Tik Arvydui Dambrauskui pareiškus, kad jis paviešins veikiančius prieš savo narių interesus profesinių sąjungų atstovų pavardes, buvo nutarta MMA klausimą apsvarstyti atskirame profesinių sąjungų LTT atstovų pasitarime. Pasitarimą sukviesti įsipareigojo LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas.

Dabar labai trumpai apie reikalavimus MMA. LR Konstitucija (48 str.) aiškiai reikalauja, kad atlyginimas, o tuo labiau Valstybės reguliuojamas jo minimalus dydis būtų teisingas. Koks atlyginimas yra teisingas apibrėžia tarptautinė sutartis Europos socialinė chartija, ratifikuota Lietuvos Respublikos Seimo 2001-08-01. Lietuvos Respublika įsipareigojo užtikrinti, kad MMA garantuotų, ne tik darbuotojui, bet ir jo šeimai normalų gyvenimo lygį. Normalus gyvenimo lygis negali būti mažesnis nei oficialus skurdo lygis. Vadovaujantis oficialia skurdo statistinių rodiklių skaičiavimo metodika skurdo riba šeimai – 593 eurai. Vadinasi MMA privalo būti didesnis už 593 eurus ir to ginčyti negalima, nes kitaip skaičiuojant, mano nuomone, teisingesne metodika MMA siektų 699 eurus.

Pasiruošę ne tik kalbėti, bet ir įrodyti, kad toks ir net didesnis MMA ir kitų atlyginimų padidinimas yra realus ir galimas. Pasiruošę paneigti samdomų „ekonomistų“ bei laisvos rinkos instituto mitus ir prielaidas apie darbo našumo atsilikimą, užsienio investicijų poreikį, ekonomikos silpnumą, šešėlio ir konkurencijos įtaką MMA. Prisiminkime, kai nepriklausomybės pradžioje buvo nutarta taikyti šoko terapiją ir atrišti kainas, tačiau buvo užmiršta adekvačiai atrišti „atlyginimus“. Laikas šį užsimiršimą ištaisyti ir geriausiai taikant tą pačią metodiką – nustatyti teisingus iš karto, o ne po truputį juos didinant. Patikėkit nuo to ekonomika, investicijos į darbo našumą, makro ekonominiai rodikliai, konkurencija galutinėje išvadoje tik gerės, o šešėlis, emigracija ir skurdas nyks. Norite diskutuoti prašome mes pasiruošę savo teiginius apginti. 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 74 svečius prisijungusius