KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia DALYVAUJANČIO DERYBOSE NUOMONĖ
DALYVAUJANČIO DERYBOSE NUOMONĖ PDF Spausdinti El. paštas

Derybų dėl Socialinių paslaugų šakos kolektyvinės sutarties sudarymo metu papildomai buvo svarstomas klausimas ir siekis nesupriešinti socialinių darbuotojų dirbančių įvairiose institucijose ir srityse, atsižvelgiant į bendrą minėtos profesinės veiklos sudėtingumą, visumą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) ir profesinių sąjungų atstovai vieningai sutarė šiuo klausimu.

Pažymėtina, kad eilę metų, problematiką visuomenėje, tarpinstitucinio bendradarbiavimo stoką, bendro tarpinstitucinio sutarimo reaguojant į krizinius atvejus šeimose nebuvimą, ydingą ir dažnai neveikiančią praktiką viešino, dažniausiai kritikavo bei siūlė problemų šalinimo būdus soc. darbuotojai, dirbantys su socialinės rizikos šeimomis, kurie įgijo pasitikėjimo tai padaryti tik įstoję į Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos gretas, gaudami teisininkų pagalbą ir gebėjimą ginti savo, kaip darbuotojų interesus. Būtent šios srities specialistai eilę metų, dalyvavo nelengvose derybose,  nebijojo išsakyti ir įvardinti darbuotojų, dirbančių šioje srityje problemas, į kurias buvo atsižvelgta SADM, rengiant bendrą darbo su šeimomis tvarkos aprašą. Minėtų darbuotojų iniciatyva, sumažėjo skiriamų vienam darbuotojui socialinės rizikos šeimų skaičius. Savivaldybės, seniūnijos buvo įpareigotos pasirūpinti darbuotojų saugumo ir darbo priemonėmis. Skirti priedai už papildomai vienam darbuotojui skiriamas šeimas ir krūvius. Toliau siekiama ir rodoma iniciatyva, kad būtų padidinti socialinių darbuotojų atlyginimai, kurie šiuo metu, kaip kvalifikuotiems specialistams, yra vieni mažiausių ir nemotyvuoja dirbti Lietuvoje.

Atsižvelgdami į tai,  raginame visose srityse dirbančius socialinius darbuotojus nelikti abejingais, nesilaikyti nuošalyje stebėtojo vaidmenyje, bet jungtis prie Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos narių. Nuoširdžiai kviečiame visus kolegas burtis ir vienytis, drąsiai įvardinant ir šalinant vyraujančias problemas bei siekti bendro tikslo: dirbančiųjų Lietuvoje darbo ir gyvenimo sąlygų gerinimo, oraus ir garbingo atlyginimo ir siekio, kad migracijos mąstai būtų sustabdyti, o darbuotojai liktų gyventi ir dirbti savo šalyje.

 

Egidijus Gedvilas, Panevėžio socialinių paslaugų centro profesinės sąjungos įgaliotinis, RJPS derybininkas

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 7 svečius prisijungusius