KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia REIKALAUJAME RADIKALAUS MMA DIDINIMO!
REIKALAUJAME RADIKALAUS MMA DIDINIMO! PDF Spausdinti El. paštas

Lapkričio 7 d. įvykusiame Lietuvos Respublikos Trišalės tarybos posėdyje toliau buvo svarstomas spalio viduryje pasirašyto Susitarimo dėl šalies pažangai būtinų reformų likimas, Profesinių sąjungų įstatymo pataisos, Trišalės tarybos darbo reglamentas.  Vieningos nuomonės, net kas apskritai turėtų rengti Susitarimo vykdymo priemonių planą, neprieita ir šį kartą. Mūsų nuomone, keliamos problemos nėra reikšmingos, neduos laukiamo efekto ir daugiau formalios, nuvertina patį Susitarimą ir jo praktinę reikšmę.

Svarstant posėdžio darbotvarkę RJPS pirmininkas Arvydas Dambrauskas paprašė įtraukti į darbotvarkę klausimą dėl MMA svarstymo metodikos ir jos dydžio nustatymo. Arvydo Dambrausko nuomone nustatant MMA yra grubiai pažeidžiama LR Konstitucija ir ratifikuotos Tarptautinės sutartys. Konstitucijos 48 str. įtvirtina žmogaus teisę: gauti teisingą apmokėjimą už darbą. Vadinasi ir MMA turi būti teisingas. Teisingo atlyginimo apibrėžimą Lietuvos Valstybė pripažino ratifikuodama Tarptautinę sutartį – EUROPOS SOCIALINĘ CHARTIJĄ kuri įsigaliojo 2001-08-01. Joje nustatyta, kad: Visi darbuotojai turi teisę į teisingą atlyginimą, garantuojantį normalų jų pačių ir jų šeimų gyvenimo lygį. Skaičiuojant MMA nebuvo atsižvelgta į tai kad privaloma užtikrinti ne tik darbuotojų bet  ir jų šeimų gyvenimo lygį. Negalima pripažinti atlyginimo teisingu, kuris sąžiningai dirbantį asmenį ir jo šeimą priverčia emigruoti ar gyventi žemiau oficialios skurdo ribos lygio. MMA negali būti taisomas pašalpomis!

RJPS pirmininkas pažymėjo, kad vengiant socialinio dialogo šiuo klausimu, Profesinė sąjunga svarsto galimybę kreiptis į Konstitucinį teismą. Lietuvos trišalės tarybos nariui Arvydui Dambrauskui buvo pasiūlyta išdėstyti klausimą raštu ir posėdžio pirmininkas nutarė klausimo svarstymą įtraukti į sekančio posėdžio darbotvarkę.

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 24 svečius prisijungusius