KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia SUSITIKIMAS SU SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS ATSTOVAIS
SUSITIKIMAS SU SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS ATSTOVAIS PDF Spausdinti El. paštas

2017 04 11 Kauno VSB visuomenės sveikatos priežiūros specialistų profesinės sąjungos komiteto narės susitiko su SAM visuomenės sveikatos priežiūros departamento atstovais aptarti darbo apmokėjimo didinimo, darbo sąlygų gerinimo, pareiginio lygio nustatymo, atskiros sveikatos ugdymo pamokos įvedimo mokyklose bei kitų su mokinių sveikatos priežiūra mokyklose susiijusių klausimų. VSPS profesinei sąjungai atstovavo profesinės sąjungos įgaliotinė Jolita Pukelienė, komiteto narės Daiva Jokubauskienė ir Violeta Čekanauskienė. Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas.

Susitikimui moderavo SAM visuomenės sveikatos priežiūros departamento rizikos sveikatai valdymo skyriaus vedėja Rita Valentukevičienė. Ji sutiko, kad visuomenės sveikatos priežiūros specialistų atlyginimai yra nepagrįstai maži ir patikino, kad departamentas deda dideles pastangas, kad tie atlyginimai padidėtų. Rita Valentukevičienė pasidžiaugė, kad pastangos davė vaisių, 2017 m. gautas papildomas milijonas eurų mokinių sveikatos priežiūrai, taigi nuo 2018 metų specialistų atlyginimai turėtų didėti. Taip pat pateiktas pasiūlymas mažinti mokinių skaičių  nuo 870 iki 800 etatui.  SAM atstovų pasiteirauta, kokiam pareiginiam lygiui priskiriama mokyklose dirbančių visuomenės sveikatos priežiūros specialistų pareigybė, nes Kauno VSB direktorės patvirtintuose pareiginiuose nuostatuose mokykloje dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai priskirti B pareiginiam lygiui. Visuomenės sveikatos priežiūros departamento patarėja mokslų daktarė Rita Sketerskienė patikino, kad pagal užimamas pareigybes šie specialistai neabejotinai priskiriami A pareiginiam lygiui ir patarė kreiptis į Kauno miesto savivaldybę, kad ši klaida būtų ištaisyta – tai profesinė sąjunga artimiausiu metu ir ketina padaryti. Dėl atskiros sveikatos pamokos mokiniams įvedimo ministerijos atstovai paaiškino, kad mokinių krūviai ir taip dideli, todėl ministerija tos nuomonės, kad sveikatos ugdymas ir toliau liktų integruotas į kitas pamokas, o visuomenės sveikatos priežiūros specialistai teiktų pedagogams tik metodinę pagalbą, nes specialistų darbo apimtys ir taip yra labai didelės.

RJPS pirmininkas Arvydas Dambrauskas iškėlė kolektyvinės šakinės sutarties pasirašymo idėją, nes tuomet daugelį kylančių problemų pavyktų išspręsti daug lengviau. SAM atstovai šiuo klausimu patarė raštu kreiptis į SAM ministrą ir gavus teigiamą atsakymą pradėti derybas.

VSPS profesinės sąjungos atstovai  dėkingi RJPS pirmininkui Arvydui Dambrauskui už suteiktą pagalbą apsilankant SAM ir tikisi tolesnio vaisingo bendradarbiavimo.

 

Jolita Pukelienė, Kauno VSB visuomenės sveikatos priežiūros specialistų profesinės sąjungos įgaliotinė

 


 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 55 svečius prisijungusius