KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia DĖL ESMINIŲ DARBO ĮSTATYMŲ NUOSTATŲ IGNORAVIMO
DĖL ESMINIŲ DARBO ĮSTATYMŲ NUOSTATŲ IGNORAVIMO PDF Spausdinti El. paštas

Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga 2017-01-04 išsiuntė raštą LR Seimo komitetų nariams  „dėl esminių darbo įstatymų nuostatų ignoravimo“:


Mūsų profesinė sąjunga gavo savo nario skundą, dėl esminių pažeidimų apmokant už darbą rinkimų komisijų nariams 2016 metų Seimo rinkimuose. Pažeidimo esmę sudarė rinkimų komisijos darbo laiko apskaitos žiniaraščio (toliau Žiniaraštis) įrašų klastojimas. Klastojimo negalima ginčyti, nes įstatymas nustato, kad rinkimai vyksta 13 val., po to dar skaičiuojami balsai, o žiniaraštyje žymima viso tik 11 val. Žiūrint formaliai pirmasis rinkimų turas 2016 m. sausio 9 d. neįvyko, nes buvo neužbaigti balsavimai ir nesuskaičiuoti rinkėjų balsai. Taip, galimai Lietuvos mastu, buvo „sutaupyti“ šimtai tūkstančių eurų.

Į Jūsų komitetą kreipėmės toli gražu ne dėl konkretaus fakto, bet dėl jo daromo poveikio, griaunančio pasitikėjimą Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymų viršenybės principu. Dar daugiau, jei nebaudžiamai galima rinkimų komisijoms klastoti Žiniaraščius, pačios klastojančios ir toleruojančios įrašų klastojimus institucijos autoritetas ir patikimumas niveliuojamas.

Pabrėžiame, kad kreipiamės į Jus ne dėl įvykusio fakto, bet dėl teisės ir jos taikymo problemos. Dabar jau ne tik UAB-ai, bet ir aukščiausios Valstybės institucijos užsiima įrašų klastojimu ir įteisina nelegalų darbą. Tuo griaunamas įstatymo leidėjo autoritetas, pasitikėjimas teise ir teisingumu bei pačia Valstybe.

Siūlome pasvarstyti galimybę, už tokias veikas (įrašų klastojimą apskaitos dokumentuose nustatant darbo apmokėjimą), įvesti jei ne baudžiamąją tai bent sugriežtintą administracinę atsakomybę.


Pagarbiai,

RJPS Pirmininkas Arvydas Dambrauskas

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 46 svečius prisijungusius