KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia PAREIŠKIMAS GENERALINIAI PROKURATŪRAI
PAREIŠKIMAS GENERALINIAI PROKURATŪRAI PDF Spausdinti El. paštas

Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga (toliau Profesinė sąjunga) 2016-10-25 gavo savo nario Jurij Avdejev (toliau Pareiškėjas) skundą. Pareiškėjas teigė, kad 2016-10-09 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose buvo Kalniečių apygardos Nr. 15 Statybininkų rinkimų apylinkės Nr. 15068 rinkimų komisijos (toliau Komisija) narys ir jam už darbą Komisijoje 2016-10-09 buvo neteisingai sumokėta.

Profesinė sąjunga, savo kompetencijos ribose, patikrino skundą. Skunde išdėstyti faktai pasitvirtino. Tačiau, skundo tyrimo metu buvo konstatuoti ir kiti aiškūs ir grubūs LR įstatymų pažeidimai, turintys galimai nusikalstamos veikos požymių. Tiriant skundą ir susisiekus su Vyriausiąja rinkimų komisija supratome, kad neišmokėtos pinigų sumos susijusios su ženkliu lėšų trūkumu pirmame rinkimų ture. Toliau tiriant Pareiškėjo skundą ir išnagrinėjus oficialų Statybininkų rinkimų apylinkės rinkimų komisijos (Nr. 15068), 2016 spalio mėn. darbo laiko apskaitos žiniaraštį (toliau Žiniaraštis), nustatytas sąmoningas ir neteisingas jo pildymas. Žiniaraštis atspindėjo neteisingai pažymėtas darbo valandas, ne tik pareiškėjo, bet ir visų kitų komisijos narių atžvilgiu. Neteisingą Žiniaraščio pildymą įrodo tai, kad pagal Seimo rinkimų įstatymo 62 str. nustatyta, kad Balsavimas vyksta rinkimų dieną nuo 7 iki 20 valandos, tai yra 13 val., o po to į komisijos darbą įeina ilgas darbas skaičiuoti balsus, darbas vyksta ir naktį, o žiniaraštyje nurodyta tik 11 val., o to niekaip negali būti, nes rinkimai būtų neįvykę.

Tai, kad apie tokius grubius pažeidimus informavus Vyriausią rinkimų komisiją tiek žodžiu, tiek raštu, buvo nesiimta priemonių, leidžia įtarti, kad įstatymų pažeidimų epizodas nustatytas Komisijos darbe, tikėtinai yra ir visos Lietuvos mastu, bei daromas su Vyriausios rinkimų komisijos žinia. Neteisingas darbo laiko apskaitos žiniaraščio, už spalio 9 dieną, pildymas rinkimų apylinkėje buvo atvirai motyvuojamas lėšų darbui apmokėti trūkumu. Padarytas nuostolis apmokant už darbą Pareiškėjui yra 43 eurai, visos Komisijos nariams apie 500 eurų, rinkimų apygardos mastu apie 4000 eurų, Lietuvos mastu neišmokėta suma galimai būtų skaičiuojama šimtais tūkstančių eurų.

 

Dėl šio atvejo Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas kreipėsi į Lietuvos Respublikos Generalinį prokurorą dėl ikiteisminio tyrimo inicijavimo. Profesinę sąjungą ypatingai papiktino, kad šios veikos galimi kaltininkai ypatingai yra šios veikos cinizmas, darbuotojų interesų niekinimas, aukštas pareigas užimantis pareigūnas. Sakoma žuvis genda nuo galvos. Savo veikloje profesinė sąjunga ypatingai dažnai susiduria su darbo laiko apskaitos žiniaraščių klastojimu, siekiant sumokėti mažiau darbuotojams. Dabar susiduriame su autoritetinga Valstybine institucija, kuri turėtų diktuoti madas teisėje ir rodyti pavyzdį Lietuvai. Ypatingas cinizmas ir veikos pavojingumas šiuo atveju pasireiškė tame, kad apgaulinga sistema buvo nuleista sąmoningai piktnaudžiaujant pareigomis, slepiant tarnybinį, o gal ir baudžiamą nusižengimą, tam panaudojant darbo apmokėjimui skirtas lėšas. Institucija, kuri mūsų įsitikinimu klastoja apskaitos dokumentus, praranda pasitikėjimą ir tikėjimą rinkimų skaidrumu!

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 46 svečius prisijungusius