KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia ŠALIES ŽMONĖS ILGIAU NELAUKS VALDŽIOS MALONĖS: KOVINGAI GINSIM SAVO POZICIJĄ.
ŠALIES ŽMONĖS ILGIAU NELAUKS VALDŽIOS MALONĖS: KOVINGAI GINSIM SAVO POZICIJĄ.

 

Jungtinė profesinė sąjunga ir jos šakiniai padaliniai Lietuvos kultūros darbuotojų profesinė sąjunga ir Lietuvos socialines paslaugas teikiančių darbuotojų profesinė sąjunga 2011 m. spalio 14 d. Kaune, prisidėjo prie protesto akcijos „Prieš žmonių skurdinimą“.

Akcijos tikslas parodyti visai Lietuvai, kad mūsų šalies žmonės ilgiau nelauks valdžios malonės, o išeis į gatves ir pareikalaus to, kas jiems teisėtai priklauso: normalaus atlyginimo už darbą, saugių darbo sąlygų, valdžios atsakomybės už savo vykdomą politiką, kuri neužtikrina orios senatvės, pagarbos eiliniam dirbuotojui, nereikalauja atsakomybės ir dangsto korupciją.

Kultūros darbuotojai puikiai žino, kiek kartų padidėjo atliekamo darbo intensyvumas, pablogėjo darbo sąlygos, kokio dydžio atlygį už visa tai gauna.

Kiekvienas Lietuvos gyventojas žino kiek gyventojų iš Lietuvos emigravo, kiek bedarbių yra mūsų šalyje, kiek darbo vietų per metus jiems sukuria arogantiškoji vyriausybė, koks mūsų išrinktos valdžios korupcijos lygmuo bei šimtai kitų negerovių. Pabandykime visi kartu ieškoti problemų sprendimo būdų. Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos siūlomas problemų sprendimo būdas – socialinis dialogas.

„Deja, bet šiuo metu mūsų šalyje socialinis dialogas įmanomas tik esant konfliktui. Jam nesant –politikai nekreipia dėmesio į Lietuvos dirbančiuosius. Mes nekviečiame daužyti langų, padeginėti transporto priemonių, nenorime išprovokuoti muštynių. Mes kviečiame kovingai ginti savo poziciją. Darbuotojų valioje išeiti ar neišeiti į tūkstantines taikias demonstracijas, dalyvauti ar nedalyvauti įvairiose protesto akcijose. Lietuvos gyventojų valioje priversti dorai dirbti Lietuvos politikus bei politines partijas“,- teigė Lietuvos kultūros darbuotojų profesinė sąjungos pirminnkas Juozas Rimkus.

Ne ką geresnė padėtis ir Lietuvos socialinių darbuotojų. Reikalaujama, kad darbuotojas turėtų socialinio darbo išsilavinimą, būtų atestuotas, t.y. turėtų kvalifikacinę kategoriją, gerai dirbtų, nedemonstruotų savo nuotaikos prižiūrimam klientui, šypsotųsi. Ar kas paklausė, kaip darbuotojas jaučiasi, kuomet sumokėjęs už mokslą, iki pensijos neatgaus to, ką investavo. Gavęs reikalaujamą kvalifikacinę kategoriją darbuotojas negauna už tai papildomo atlygio, tarsi kategorija įgyjama tik tam, kad neatleistų iš darbo. Skaudu, kai socialinio darbuotojo varganas atlyginimas, kartais ir du kartus mažesnis už jo aptarnaujamo kliento gaunamas pajamas.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko reikalaujame nestatyti barjerų ir tęsti prasidėjusias kolektyvines derybas, gerbti socialinius partnerius ir konsultuotis su jais, o ne kloti kilimus ir uždegti žalią šviesą toms struktūroms, kurios vargano ir likimo nuskriausto žmogaus asmenyje mato tik pelną, o ne atsakomybę. Galvokite ne kaip sunaikinti socialinių paslaugų sistemą, o klokite pamatus, juk visi senstame, negalia aplanko ne tik vargšus. Galvokite, ar būsite mieli namiškiams, kai netiksite prie modernių baldų arba neprisiminsite, kur chalatas ar šlepetės, kai ieškosite, kaip toje reklamoje, šaldytuve kojinių“, - sakė Lietuvos socialines paslaugas teikiančių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Angelė Griškevičienė

Atminkime, kad dirbančių viešąjame, biudžetiniame sektoriuose, kovingų žingsnių laukia dirbantieji privačiame sektoriuje, kur išnaudojimas žymiai žiauresnis, kur sąlygos veikti kolektyviai – ženkliai blogesnės. Pats laikas vienytis, pats laikas veikti kovingai, pats laikas į kovą pasikviesti kolegą, kaimyną, pažįstamą ir nepažįstamą. Tai išgyvenimo šiame laikmetyje sąlyga. Kad Lietuviai tai sugeba, jau pademonstravome savo laiku visam pasauliui. Metas tai prisiminti ir ryžtis dar kartą tai padaryti.

Nuoroda 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 10 svečius prisijungusius