KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia BENDRADARBIAVIMĄ SIEKS ĮPRASMINTI KONKREČIAIS DARBAIS
BENDRADARBIAVIMĄ SIEKS ĮPRASMINTI KONKREČIAIS DARBAIS

 

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir Jungtinės profesinės sąjungos šakinio padalinio Lietuvos kultūros darbuotojų sąjungos pirmininkas Juozas Rimkus pasirašė Socialinio bendradarbiavimo sutartį.

Savivaldybė ir profsąjunga susitarė keistis informacija, remti bei padėti viena kitai santykiuose su trečiaisiais asmenimis, bendradarbiauti, dalintis informacija, kviesti sutarties šalių atstovus į renginius, susitikimus, esant poreikiui organizuoti seminarus abi šalis dominančia tematika, skatinti darbdavių, darbdavių organizacijų ir jų asociacijų, profesinių sąjungų ir jų susivienijimų socialinės partnerystės srities gebėjimus, tobulinti kolektyvinius darbo santykius, skatinti kolektyvinių sutarčių pasirašymą, informuoti ir šviesti profesinių sąjungų narius ir visuomenę apie socialinio dialogo plėtrą ir kt.

Sutarties pasirašyme dalyvavęs Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas sakė, kad stojant į Europos Sąjungą Lietuvos Respublikos Seimas ratifikavo nemažai tarptautinių sutarčių, reglamentuojančių kolektyvinius darbo santykius. Lietuva įsipareigojo efektyviai skatinti socialinę partnerystę ir kolektyvines derybas. Respublikinė  jungtinė profesinės sąjunga jau yra pasirašiusi sutartis su visom parlamentinėm partijom bei dauguma šalies savivaldybių. ,,Bendradarbiavimas turi būti naudingas abiem pusėm“, - pabrėžė A. Dambrauskas.

,,Stengiamės būti atviri, deklaruoti bendradarbiavimą, džiaugiamės galėdami pasirašyti  bendradarbiavimo sutartį. Tikiuosi, kad bendradarbiavimą įprasminsime konkrečiais darbais“, - sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Meras svečiams pristatė Kauno rajoną. Jis sparčiai auga ir gyventojų, ir įmonių skaičiumi. Kasmet į Kauno rajono mokyklas ateina vis daugiau pirmokų, o 2010 metais užregistruota net 1003 naujagimiai. Pasikeitus demografinei situacijai, Kauno rajono savivaldybės vadovybei tenka spręsti ikimokyklinio ugdymo problemas. Praėjusiais metais, nestatant naujų darželių. Pavyko sukurti 200 vietų darželinukams. Rajone ketinama statyti kelis daugiafunkcinius centrus – čia taip pat numatytos grupės ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Kauno rajono savivaldybė viena iš nedaugelio šalyje išlaikė kultūros įstaigų ir bibliotekų tinklą, šiemet ketinama užbaigti Kauno rajono viešosios bibliotekos rekonstrukciją, kryptingai dirbama su kultūros darbuotojais, sukurtos įstaigos, kurios teikia paraiškas ir pritraukia lėšas viešosioms erdvėms sutvarkyti Raudondvaryje ir kitose seniūnijose. Socialinėje srityje jau žengiamas tolesnis žingsnis – gerinama paslaugų kokybė.

KRS inf.


 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 13 svečius prisijungusius