KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia DERYBINIŲ KOMISIJŲ SUSITIKIMAS DĖL KOLEKTYVINĖS SUTARTIES ATNAUJINIMO 2019 M. RUGPJŪČIO 19 DIENĄ UAB ,,JURBARKO VANDENYS“
DERYBINIŲ KOMISIJŲ SUSITIKIMAS DĖL KOLEKTYVINĖS SUTARTIES ATNAUJINIMO 2019 M. RUGPJŪČIO 19 DIENĄ UAB ,,JURBARKO VANDENYS“ PDF Spausdinti El. paštas

 

Š.m. rugpjūčio 19 dieną, RJPS padalinio UAB ,,Jurbarko vandenys" profesinės sąjungos ir administracijos paskirtos komisijos kolektyvinės sutarties sudarymui, susitiko aptarti atnaujinamos kolektyvinės sutarties klausimus, kuriuos iškėlė abi derybinės šalys. Susitikime konsultantais dalyvavo Respublikinės Jungtinės Profesinės Sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas, pavaduotoja Iraida Juzko, LR Vandentvarkos įmonių federacijos pirmininkas Jonas Vepštas.

Profesinės sąjungos įgaliotinis (pirmininkas) Jonas Mozeris anksčiau buvo aptaręs su bendrovės direktoriumi atnaujinamos sutarties klausimus. Kliūčių tam iš abiejų pusių nebuvo, buvo pasiūlyta nedelsiant pasirašyti ir atnaujinti esamą sutartį.

Pirmame derybinių komisijų posėdyje J.Mozeris padėkojo administracijai už ankstesnės sutarties vykdymą. Buvo pasiekti profesinės sąjungos iškelti reikalavimai dėl saugos ir sveikatos specialisto atsiradimo bendrovėje, sukurtas saugos ir sveikatos komitetas, išrinktas darbuotojų atstovas, sudarytas priemonių planas, nupirkta daug reikalingų prietaisų ir darbo saugos priemonių, pravesti dveji darbuotojų mokymai. Žiemos sezonui darbuotojai gavo žieminę avalynę, o vasaros laikotarpiui vasarišką aprangą. Darbuotojų vaikučiams iki 10 metų amžiaus turėjome galimybę nupirkti Kalėdines dovanėles, galėjome pasveikinti su jubiliejiniu gimtadieniu profesinės sąjungos narius, taip pat išvykti ekskursijon į Vilnių.

Profesinės sąjungos komitetas administracijai pirmame derybinių komisijų susitikime pateikė keletą pasiūlymų, arba papildymų kaip dar pagerinti kolektyvinę sutartį. Atitinkamai administracijos atstovai įteikė mums kolektyvinės sutarties teksto ir formuluočių siūlomas korekcijas konvertuotas į ankstesnės sutarties tekstą.

Profesinės sąjungos komitetas rinksis aptarti siūlomų formuluočių pakeitimų, konsultuosimės su derybų konsultantais.

Profesinės sąjungos nariams aktualiausias atlyginimų klausimas, todėl buvo teikiami klausimai bendrovės vyr. finansininkės pavaduotojui Montvydui Štreimikiui. Bendrovės direktorius ir vyr. finansininkė tuo metu atostogavo.

Bendrovės specialisto klausėme, kaip pasikeis darbuotojų atlyginimai nuo š.m. birželio 1 dienos, padidėjus vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainoms. Taip pat kaip bus įvertinta infliacija pagal kainų indeksą, kaip faktorius bloginantis profesinės sąjungos narių finansinę padėtį, esant ir taip mažiems darbuotojų atlyginimams. Ko pasėkoje sunku rasti jaunų darbuotojų, kolektyvas senėja, vidutinis amžius virš 50 metų. Pasirodo galimybės labai ribotos, pasikeitus paslaugų kainai tik apie 3% įskaičiuoti atlyginimų padidėjimui, neprivalomos išlaidos kolektyvinės sutarties aptarnavimui. Bendrovė kaip ir pelno siekianti organizacija, tačiau viską sprendžia pagrindinis akcininkas – rajono savivaldybė.

Bendrovės profesinė sąjunga kėlė klausimą dėl nesukurtos darbuotojų skatinimo sistemos, pasižadėjo prisidėti pasiūlymais ją parengiant. Vyriausybėje vykstant diskusijoms dėl bendrovių sujungimo ar prijungimo stambinant, įmonės darbuotojus neramina jų likimas, todėl profesinė sąjunga prašo kolektyvinę sutartį sudaryti dviem metam, su galimybe po metų peržiūrėti sutarties vykdymą.

Administraciją domino Vandentvarkos šakos kolektyvinės sutarties sudarymas, tuo klausimu kalbėjo ir į užduotus klausimus atsakinėjo LR Vandentvarkos įmonių federacijos pirmininkas Jonas Vepštas. Buvo suteikta informacija apie prasidedančias derybas, 2019.09.27 dieną, Aplinkos apsaugos ministerijoje, vėliau tęsiamas Savivaldybių asociacijoje ir Socialinės apsaugos ir darbo apsaugos ministerijoje. Toliau bendrovės profesinės sąjungos kolektyvinės sutarties parengimo komisija su administracijos komisija dirbs tobulinant UAB ,,Jurbarko vandenys" keičiamą kolektyvinę sutartį.

RJPS padalinio UAB,,Jurbarko vandenys" įgaliotinis(pirmininkas) J.Mozeris


 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 23 svečius prisijungusius