KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia DĖL KOLEKTYVINIŲ SUTARČIŲ VYKDYMO
DĖL KOLEKTYVINIŲ SUTARČIŲ VYKDYMO PDF Spausdinti El. paštas

 

Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga (toliau RJPS) visada stengiasi spręsti iškilusias problemas kolektyviniuose santykiuose, siekdama socialinės partnerystės ir bendradarbiavimo dvasia. Šiuo metu 5 RJPS šakos yra pasirašiusios, sudariusios ar dalyvauja derybų atnaujinimo procese. RJPS derasi ir dėl naujos Nacionalinės kolektyvinės sutarties sudarymo bei pasirašymo. Planuojame inicijuoti visos eilės teritorinių kolektyvinių sutarčių sudarymą ir pasirašymą.

Pasirašyti kolektyvinę sutartį toli gražu nėra baigtinis mūsų tikslas. Pagrindinis tikslas - pastovus pasirašytų kolektyvinių sutarčių tobulinimas ir jų garantuoto vykdymo užtikrinimas. Malonu, kada kolektyvinės sutartys vykdomos geranoriškumo ir bendradarbiavimo principais, dėl to išlošia abi pusės. Tačiau pasitaiko, kad vadovas pradeda laikyti save feodalu, o darbuotojus baudžiauninkais ir piktybiškai nevykdo kolektyvinių sutarčių, įstatymų. Dėl tokių atvejų esame priversi ruošti naujus teisininkus, samdyti advokatus, organizuoti tam įstatyme numatytas inspekcijas. Šiems tikslams RJPS išleidžia tūkstančius eurų ir dabar numato tam skirti dar didesnes lėšas. RJPS pasirašytos Kolektyvinės sutartys bus vykdomos pilna apimtimi. Už kolektyvinių sutarčių nevykdymą, trukdymą teisėtai profesinės sąjungos veiklai numatyta administracinė, baudžiamoji atsakomybė, taikomos baudos.

2019 m. gegužės 28 dieną buvo pasirašyta Taikos sutartis tarp Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro (toliau SPC), atstovaujamo direktorės Aurelijos Urbonienės ir Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos pirmininko. Kolektyvinis ginčas dėl teisės buvo inicijuotas direktorei nevykdant pasirašytos šakos kolektyvinės sutarties, vengiant komunikavimo, neatsakinėjant į RJPS raštus. Direktorei sutikus su RJPS reikalavimais, taikos sutartis buvo geros valios ženklas iš RJPS pusės, padėjęs išvengti SPC reikalavimų dėl 1500 eurų baudos skyrimo nagrinėjimo.

RJPS pasiruošusi užtikrinti pasirašytų kolektyvinių sutarčių vykdymą savo narių atžvilgiu.

 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 20 svečius prisijungusius