KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia KAVB PROFESINĖS SĄJUNGOS KELIONĖ Į LATGALĄ
KAVB PROFESINĖS SĄJUNGOS KELIONĖ Į LATGALĄ PDF Spausdinti El. paštas

 

Gegužės 19 d. Kauno apskrities viešosios bibliotekos profesinės sąjungos nariai su draugais apsilankė Latgalijos krašte, vietovėse istoriškai susijusiose su Lietuva. Kelionės pradžioje pasivaikščiojome po išskirtinės architektūros Zarasų miesto apžvalgos ratą, kuris Lietuvoje yra unikalus ir analogų neturintis statinys – 17 metrų aukščio ir net 34 metrų pločio, o nuo jo atsiveria įspūdingas vaizdas į Zaraso ežerą bei miesto apylinkes. Kelionę tęsėme Agluonos duonos muziejuje, kuriame ne tik sužinojome įdomių dalykų apie duonelę bei jos kepimo procesą, tačiau ir vaišinomės gardžiais ir gausiais latgališkais pietumis.

Pasistiprinę aplankėme didžiausią katalikų šventovę Latvijoje – Agluonos baziliką. Tai viena iš garsiausių pasaulio šventovių, kurios viduje yra kryžminiai skliautai, arkos, puošniai dekoruotos rokoko stiliaus elementais kolonos. Bažnyčioje saugoma didelė paveikslų, skulptūrų ir meno vertybių kolekcija, kurioje yra ir garsusis Agluonos Stebuklingosios Dievo Motinos šventasis paveikslas, atidengiamas tik per religines šventes. Manoma, kad paveikslas turi gydomųjų galių. 1993 m. Agluonos šventovėje lankėsi Romos popiežius Jonas Paulius II. Pasivaikščiojome po Kristaus Karaliaus kalną. Po to vykome į Preili miestelį. Tai viena iš seniausių gyvenvečių Latvijoje, kuri pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėta 1250 metais. Čia aplankėme unikalų Lėlių muziejų, įkurtą menininkės J. Michailovos. Tai nėra tradicinis lėlių muziejus, kur eksponuojamos šiuolaikinės Barbės ar Bratz lėlės. Čia išvydome didelę paletę jausmų, įamžintų lėlėse: besišypsančios, flirtuojančios, verkiančios, svajojančios ir kitokias emocijas išreiškiančios gražuolės smalsiai stebi kiekvieną muziejaus lankytoją, dovanodamos, rodosi, tikrai nesumeluotą emociją.

Pažintį su latgalių kraštu baigėme Daugpilyje, kur pasižvalgėme po Jugendo stiliaus pastatus, pasivaikščiojome Rygos pėsčiųjų gatve, Daugpilio universiteto skveru. Aplankėme Šventyklų kalvą ( La Baznickalnis) – tai vieta, kurioje stovi keturių konfesijų namai, A. Nevskio cerkvę, Daugpilio tvirtovę – didingą gynybinį statinį.


 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 14 svečius prisijungusius