KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia ŠAKOS KOLEKTYVINĘ SUTARTĮ TEKS VYKDYTI!
ŠAKOS KOLEKTYVINĘ SUTARTĮ TEKS VYKDYTI! PDF Spausdinti El. paštas

 

2019-05-08 Prienuose RJPS pirmininkas A. Dambrauskas, Lietuvos socialines paslaugas teikiančių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas E. Gedvilas, Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas J. Rimkus, Prienų Socialinių paslaugų centro darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė I. Danilevičienė bei jos pavaduotoja J. Lučkienė, susitiko su Prienų rajono meru Alvydu Vaicekausku.

Susitikimo metu buvo aptariami šie klausimai:

1. Dėl 2018-05-18 pasirašytos Socialinių paslaugų šakos kolektyvinės sutarties vykdymo/nevykdymo.

2. Dėl mikroklimato įstaigose gerinimo, kadangi šis problema išlieka ypač aktuali Lietuvos kontekste ir tiesiogiai susijusi su vis dar milžiniškais kvalifikuotų specialistų migracijos mąstais. Pakartotinai rekomenduojame perskaityti šį straipsnį: "Lietuvos vėžiu virstanti problema: lietuviai bėga ne tik dėl atlyginimų": https://www.delfi.lt/multimedija/archive/lietuvos-veziu-virstanti-problema-lietuviai-bega-ne-tik-del-atlyginimu.d?id=75916083

3. Bendradarbiavimo tarp Profesinės sąjungos ir Prienų savivaldos administracija perspektyvos.

4. Darbo ginčų kontekstas: minėto vizito į Prienus tikslas buvo tiesiogiai su rajono vadovu aptarti kilusį darbo ginčą su Prienų SPC administracija, kuri nevykdo Socialinių paslaugų šakos kolektyvinės sutarties atskirų nuostatų. Todėl Respublikinė Profesinė Sąjunga, įvertinusi visas minėtos sutarties nesilaikymo aplinkybes, metus laiko raštais, telefonu raginusi Prienų SPC administraciją reaguoti ir pradėti vykdyti šakos sutartį, nesulaukusi jokios reakcijos, buvo priversta kreiptis į Darbo ginčų komisiją.

Susitikimo su Prienų rajono meru metu A. Dambrauskas neatmetė galimybės kreiptis į teisėsaugą siekiant įvertinti Prienų SPC vadovo veiksmus,  Lietuvos Respublikos Profesinių sąjungų įstatymo 10 str. kontekste:

Profesinės sąjungos yra nepriklausomos nuo darbdavio, jo įgaliotojo atstovo. Darbdaviui, jo įgaliotajam atstovui draudžiama sąlygoti priėmimą į darbą arba siūlyti išlaikyti darbo vietą, reikalaujant, kad darbuotojas nestotų į profesinę sąjungą ar išstotų iš jos.

Darbdaviui, jo įgaliotajam atstovui draudžiama organizuoti ir finansuoti organizacijas, siekiančias trukdyti profesinių sąjungų veiklą, ją nutraukti ar kontroliuoti. Pažymėtina kad LR Konstitucijos 50 straipsnis nurodo, jog Profesinės sąjungos kuriasi laisvai ir veikia savarankiškai.

Kadangi susitikimas su meru Alvydu Vaicekausku vyko dalykinėje ir darbinėje atmosferoje, buvo sutarta, jog minėtos ir darbuotojams, miesto administracijai aktualios problemos bus neatidėliotinai sprendžiamos, o Socialinių paslaugų šakos kolektyvinė sutartis - VYKDOMA. Nutarta palaikyti aktyvų kontaktą tarp Respublikinės Jungtinės Profesinės Sąjungos administracijos ir Prienų rajono mero Alvydo Vaicekausko.

 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 51 svečius prisijungusius